Siddashram Yoga Center / Alanya
Türkiye'nin Himalaya Dağlarındaki Ashramımızda
Ashram Yoga Yaşam Kampı

Alanya Ashram Yoga kamplarımız ile ilgili güncel bilgi için 0533 7778640 numaralı telefondan Yogibaba Adnan ile görüşebilirsiniz.

Siddashram Yoga Center Yogibaba Adnan “Ananda” Siddviho Çabuk ve Madam Lourdes Çabuk tarafından 1997′de kurulmuştur. Deniz seviyesinden 700 metre yüksekte ve Alanya’ya 30 km mesafede olan Yoga Ashram Merkezimiz, şehir yaşamının baskısından kurtulup canlanmak, enerji toplamak, yıllarca biriktirdiğimiz fiziksel ve zihinsel toksinlerden arınmak isteyen herkesi beklemektedir. Ashramımız Alanya’da, çam ve sandal ağaçlarının, yabanî bitkilerin, kekik, adaçayı, papatya gibi otların arasında, şehrin kirliliğinden ve gürültüsünden uzak, 7 dönümlük bir arazide kurulmuştur.


Ashramımız, çevresindeki dağlardan akan doğal kaynak sularıyla dolan çok güzel bir vâdi içindedir. Manzaramız, yemyeşil vadinin yanı sıra Türkiye’nin ikinci büyük barajı olan Dim barajına bakmaktadır.
 

Siddashram Yoga Center - Alanya Ashram

Çok bol miktarlarda solunan temiz hava mekâna gelir gelmez hissedilmektedir. Gerçekten de Ashram’daki hava, insana kendisini hafiflemiş hissi verir. Yoga Kampı buraya geldiğiniz ilk andan itibaren başlar.
 

Tatilimiz boyunca biraz disiplin ve çevremizdekilere saygı gereklidir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal arınmamızın gâyesi ve esas hedefi irademizin, kendimize hâkimiyetin ve kontrolümüzün zayıflamasının nedenleri olan dünyevî alışkanlıklardan ve davranışlardan bireysel olarak kendimizi kurtarmaktır. Bu nedenle, Yoga arınma tatil programımızın içeriği ve konaklamanın hedefi, her daim bu amaca yöneliktir.
 

Türkiye’nin Himalayaları olarak nitelendirebileceğimiz Toroslar’dan doğan Dim çayını ve vâdisini kuşbakışı gören, gürültüsüz ve doğal beslenme imkânları ile oksijen seviyesi yüksek havadan doya doya teneffüs ederek geçireceğiniz bir haftalık Yoga tatili imkânını size sunmak istiyoruz.

Yogibaba Adnan Çabuk Hoca ve eşi Madam Lourdes Çabuk’un, kendi emekleri ile kurmuş ve faaliyete geçirmiş oldukları Ashram’da hem kendinizi yenilemek ve arınmak, hem de ruhunuzu dinlendirmek için her yaz programımıza sizleri de bekliyoruz.
 

Programımız dahilinde farklı aktiviteler olup, fiziksel, zihinsel ruhsal ve enerji bedenimizi arındırma yöntemleri öğretilecektir.
Sağlıklı ev yemeklerimiz programa dahildir, ancak gün boyunca birlikte gerçekleştireceğimiz aktivitelere göre yemek saatimiz değişebilmektedir. Arındırıci içecekler ve vejeteryan yemekler eşliğinde, programımızı hep birlikte uygularken, Yoga’nın felsefesiyle tanışarak, bir aile gibi beraber yaşayacağız. Yukarıdakiler haricinde, civardaki köye uzanan şirin patikalarda, ve Dim çayına doğru yürüyüşler gerçekleştireceğiz.

Konaklama

Pansiyonlarımızın lüks değil, ancak temiz ve rahat olmasını amaçladık. İki kişinin konaklayacağı bağımsız odalar, kulübelerden oluşan bahçede yine müstakîl konaklama seçenekleri vardır. Misafirlerimizin sayısı sınırlıdır. Yatak odaları, banyo ve tuvaletlerden ayrıdır.

Vejetaryen menüler benimsenmiştir. Ashramımızdaki tatil bir arınma tatili olduğundan misafirlerimizin dışarıdan alkollü içecekler, kutulanmış yiyecekler, şekerli ve yapay gıdalar veya işlenmiş ürünleri (cips, kurabiye, şekerli çikolata çesitleri gibi) getirmemeleri rica olunur. Deniz seviyesinden yüksekte bulunmamız, bol oksijen solumamız, hafif yiyecekler tüketmemiz ve vücudumuzu toksinlerden arındırıcı çalışmalar yapmamız nedeniyle bazı insanlar ilk gün hafif yorgunluk hissedebilirler.

Getirilmesi Gerekenler (olmazsa olmazlar)

Kurallarımız

Yoga Ashramımızın amacı, bedensel, zihinzel ve ruhsal gençleşme ve gelişmedir. Ashramın amacını, saygınlığını ve ayrıcalığını korumak, ve programdan faydalanabilmek için herkesin (fiziksel özürlüler ve tıbbi rahatsızlığı olanlar hariç olmak üzere) tüm aktivitelere katılması ve kurallara uyması gerekmektedir.

Ashram’ımızda hep birlikte çok güzel bir tatil geçireceğimiz inancıyla, sağlık ve aydınlık içinde kalın.

Yogibaba Adnan ve Madam Lourdes